SELCUK PDR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SELCUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ FORUM SİTESİ...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Prof. Dr. Ayhan AYDIN / Eğitimde İnsan İlişkileri

YazarMesaj
tanerkzc
Admin
tanerkzc

Prof. Dr. Ayhan AYDIN / Eğitimde İnsan İlişkileri Empty
MesajKonu: Prof. Dr. Ayhan AYDIN / Eğitimde İnsan İlişkileri   Prof. Dr. Ayhan AYDIN / Eğitimde İnsan İlişkileri Icon_minitimePerş. Ekim 14, 2010 11:44 am

Zaman 15 Ekim Cuma · 15:00 - 17:30

--------------------------------------------------------------------------------

Yer Eğitim Fakültesi Konferans Salonu

--------------------------------------------------------------------------------

Daha Fazla Bilgi NOT: BU ETKİNLİĞİ KONYA PEGEM AKADEMİ DÜZENLEYECEKTİR.

Seminer Sertifikalıdır...

Prof. Dr. Ayhan AYDIN - (Yazar - Öğretim Üyesi)
...
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Ayhan Aydın ayrıca Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmaktadır. Yazarın 80 dolayında yayınlanmış makalesi, ayrıca ikisi araştırma kitabı olmak üzere (M.E.B. Merkez Örgütünde Yetki Devri Sorunu, Milli Eğitim Politikaları ve Şuraları) toplam 10 yayımlanmış kitabı vardır. Yayımlanmış kitapları şunlardır: Sınıf Yönetimi, Eğitim Psikolojisi, Felsefe: Düşünce Tarihi, Eğitim Sevgidir, Yaşama Sanatı, Yaşadığımız Dünya, Hayat Neden Güzeldir, Eğitim Hikayedir (Derleme), Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Fakülteleri (Ortak Yazarlı).

Konferansın İçeriği:

Felsefi ve psikolojik referanslar kullanan konuşmacı antik çağdan Mevlana’ya yaşam bilgeliği ve benzeri kaynakları başarıyla sentezlemiş ve yaşamın anlamı ve amacı üzerinde odaklanmıştır.

Daha güzel bir Türkiye ve Dünyada yaşam ancak nitelikli eğitimde mümkün olacaktır. Özellikle öğretmen eğitiminde azalan kalite sorunun öğretmenin toplumsal öderlik rolünü tehdit etmektedir. Eğitimin temel işlevi ve hayatın gereklilikleri dünyadaki çağdaş eğitimi şekillendiren temel eğilimlerdir. Yaşama sanatı, yaşam kalitesi, sevgi, hoşgörü gibi konular konuşmanın diğer önemli başlıklarıdır.Devamını Gör
http://selcukpdr.forummum.com

Prof. Dr. Ayhan AYDIN / Eğitimde İnsan İlişkileri
1 sayfadaki 1 sayfası